Wyszukiwarki naukowe

Academic Index

Multiwyszukiwarka przeszukująca tysiące baz danych i serwisów naukowych oraz informacyjnych tworzonych przez biblioteki i konsorcja.

BASE

Jedna z najbardziej obszernych wyszukiwarek, zwłaszcza otwartych zasobów akademickich Web Access. BASE jest obsługiwany przez Bibliotekę Uniwersytecką w Bielefeldzie.

BUBL

Katalog źródeł internetowych ze wszystkich dziedzin wiedzy akademickiej tworzony przez bibliotekarzy brytyjskich. Możliwość przeglądania według dziedzin, typów źródeł i krajów oraz wyszukiwania według słów kluczowych.

CompletePlanet

Wyszukiwarka baz danych. Daje dostęp do ponad 70 tyś. baz i serwisów wyszukiwawczych. Możliwość wyszukiwania według słów kluczowych lub przeglądania według kategorii tematycznych.

Google Books

Wyszukiwarka książek utworzona przez firmę Google. Jeśli książka nie jest chroniona prawami autorskimi lub jeśli wydawca wyraził zgodę, możliwe jest wyświetlenie jej podglądu, a w niektórych przypadkach nawet przeglądanie całej jej treści. Kopie książek zaliczanych do powszechnego dziedzictwa można pobrać w formacie PDF.

Google Earth

Wyszukiwarka umożliwiająca przeniesienie się do dowolnego miejsca na Ziemi i wyświetlanie zdjęć satelitarnych, map, ukształtowania terenu, budynków 3D – od odległych galaktyk do kanionów w głębi oceanów. Można przeglądać bogate materiały geograficzne, zapisywać odwiedzone miejsca i udostępniać je innym. Darmowa aplikacja (do pobrania ze strony serwisu) umożliwia oglądanie zdjęć satelitarnych i map w różnych powiększeniach.

Google Scholar

Wyszukuje materiały z wielu dziedzin i źródeł: artykuły recenzowane, prace naukowe, książki, streszczenia i artykuły pochodzące z wydawnictw naukowych, towarzystw naukowych, repozytoriów materiałów zgłoszonych do publikacji, uniwersytetów i innych organizacji akademickich, w tym linki do publikacji z wydawnictw komercyjnych.

HighWire Press


 
Repozytorium tworzone w Bibliotece Uniwersytetu Stanford. Zawiera ponad 4.6 mln. artykułów pełnotekstowych z ponad 1.300 czasopism z zakresu medycyny, biologii, fizyki, socjologii. Wiele możliwości przeszukiwania pozwala na wieloaspektowe poruszanie się pomiędzy artykułami.

Infomine

Wyszukiwarka skierowana przede wszystkim do środowisk naukowych, tworzona przez bibliotekarzy. Rejestruje bazy danych, czasopisma elektroniczne, książki elektroniczne, biuletyny, listy dyskusyjne, katalogi, artykuły, wykazy naukowców itp.

Scimago

SCImago Journal & Country Rank to portal przeznaczony do porównywania czasopism pod kątem cytowań, ilości publikowanych artykułów, wskaźnika SJR (wskaźnik "cytowalności"  i "oglądalności"), wskaźnika H (Hirscha, tzw. wskaźnik "produktywności naukowej"). Dane opracowywane są na podstawie bazy Scopus firmy Elsevier. Serwis stanowi bezpłatną alternatywę dla bazy JCR i wskaźnika Impact Factor.

Scirus

Wyszukiwarka naukowa zapewniająca dostęp do ponad 410 mln. stron internetowych, odnośników do witryn naukowych, uczelnianych, technicznych i medycznych, raportów, artykułów, recenzji, opisów patentowych, preprintów i czasopism.

SciSeek

SciSeek jest wygodnym narzędziem przeszukującym katalogi stron tworzonym przez redaktorów. Przeszukuje dokumenty obejmujące nauki ścisłe i przyrodnicze.

Search4Science


 
Search4Science jest wyszukiwarką stworzoną dla ludzi nauki.  Zakres tematyczny: astronomia, fizyka, chemia, biologia, nauki o Ziemi, matematyka, medycyna, farmacja.

WorldWideScience.org

Serwis WorldWideScience.org to globalny gateway, dający dostęp do naukowych baz danych oraz portali poprzez jednoczesne ich przeszukiwanie. Wśród zasobów są bazy międzynarodowe, takie jak DOAJ oraz krajowe - głównie serwisy czasopism, katalogi instytucji naukowych. Bazy i portale instytucji partnerskich przedstawione są na mapie na stronie głównej.